Zielony Pies Rudy Kot

Czip dla psa

Czip dla psa

 

 

A gdyby pieseczek był zaczipowany, to by się pieseczek nie zgubił... a nawet jeśli by się zgubił, to zgubę łatwiej byłoby odnaleźć.

 

„Pani, nie wyobrażam sobie życia bez codziennych smacznych posiłków, ciasteczek dawanych na, jak wy to mawiacie „żebranie”, a ja tylko patrzę... uważanie patrzę i obserwuję aby złapać przysmak nawet w locie, a wszystko po to, żeby podłoga była czysta i Pańcia nie krzyczała, że znowu ubrudziłem podłogę i obśliniłem dywan, nie wyobrażam sobie egzystencji bez kanapy, łóżka, choć wiem, że nie mogę i praktycznie nie korzystam z nich, ja tylko lubię na nie popatrzeń, najchętniej z góry, codziennych spacerków, może prócz tych w deszczu i śnieżycy, ale jak Panciostwo się uprze na spacerki w taką pogodę, to też idę, a już najbardziej nie dałbym rady bez mojego Panciostwa. Nie zgubcie mnie proszę.” Tak pewnie myśli nie jeden psiak, nie zawiedźmy ich.

Bez wątpienia czipowanie jest potrzebne, aby jednak nie było tylko zainstalowaniem blaszki w okolicach karku naszego pupila należy zarejestrować psa w bazie z naszymi aktualnymi danymi kontaktowymi. To bardzo ważne, aby przy zmianie danych uaktualniać je w bazie, zwłaszcza numer telefonu!

Dodatkowo możemy przypiąć do obroży adresówkę z imieniem psa i naszym numerem telefonu, a kształty, kolory i czcionki są różne, my wybraliśmy klasyczną kosteczkę :)

 

Czipowanie krok po kroku:

  1. W jakim wieku możemy zaczipować psa? Najlepiej zaczipować naszego zwierza gdy ten osiągnie już docelową wielkość lub chociaż nabierze trochę masy, minimalny zalecany wiek to pół roku (według SAFE-ANIMAL), jednak czipuje się też ośmiotygodniowe szczenięta.
     
  2. W niektórych lecznicach możemy zrobić to bezpłatnie (w zależności czy lecznica ma podpisaną umowę z urzędem miasta/gminą w danym roku), jednak z reguły bezpłatne jest samo zainstalowanie mikroczipu, za rejestrację w bazie musimy zapłacić, jeśli zdecydujemy się sami zarejestrować w bazie naszego zwierzaka to raz że musimy o tym pamiętać a dwa i tak będziemy musieli za to zapłacić.
    Przy czipowaniu zapytajmy weterynarza, w której bazie umieszczą dane, abyśmy po paru dniach mogli sprawdzić czy nasz zwierz aby na pewno widnieje w bazie i czy wszystko się zgadza.
    Weterynarz wklei do książeczki zdrowia naszego pupila naklejkę z numerem czipu, to prawie jak numer psiego dowodu osobistego tudzież pesel :) i da nam kilka takich naklejeczek. Naklejki przydadzą się np. do paszportu psa.
     
  3. Od teraz nasz pies jest bezpieczny, może nie przed zaginięciem, ale szanse na jego odnalezienie zdecydowanie wzrosły.
     
  4. Musimy pamiętać, w sytuacji, kiedy nasze dane ulegną zmianie, zwłaszcza chodzi tu o numer telefonu, musimy zmienić je też w bazie, aby osoba, która odnajdzie psa mogła się z nami skontaktować. Jeśli sami rejestrowaliśmy psa to nie będzie z tym żadnego problemu, jeśli natomiast weterynarz to a) albo udamy się do lecznicy i poprosimy o wprowadzenie zmian albo b) skontaktujemy się mailowo/telefonicznie z biurem/telefonem całodobowym danego rejestru.


Dużym minusem jest brak jednej konkretnej bazy skupiającej wszystkie zarejestrowane zwierzęta, znajdując psa trzeba sprawdzić kilka baz zanim trafi się na tę właściwą, dodatkowo nie rzadko się spotykamy z lokalnym charakterem rejestru, w tym przypadku danych nie można sprawdzić poza obrębem danej lecznicy bądź urzędu miasta, dlatego umieśćmy naszego psiaka w znanej bazie, a nie jakiejś małej, wyświetlającej się na piątej stronie wyszukiwarki, jeśli w ogóle się wyświetla.
Według mnie istnieją dwie znane i sprawdzone bazy:
SAFE-ANIMAL i tutaj właśnie zarejestrowany jest Leon.
Plus, że baza zarejestrowana jest w EUROPETNET, więc zwierzęta wpisane do tej bazy, automatycznie zarejestrowane są w EUROPETNET, dzięki czemu łatwiej odnaleźć zwierzę w Europie. SAFE-ANIMAL współpracuje z lekarzami weterynarii, została uznana za Bazę nr 1 w Polsce.
Opłata za założenie konta i rejestrację jednego zwierzęcia wynosi 40 zł, wprowadzenie danych kolejnego zwierzęcia to koszt rzędu 30 zł
Po wpisaniu numeru mikroczipu w SAFE-ANIMAL wyświetlają się dokładne dane psa (rasa, umaszczenie itp.), natomiast w zakładce o danych właściciela inni mogą zobaczyć jedynie nasz nr telefonu i miasto, pozostałe dane są zastrzeżone.

Identyfikacja.pl
W przypadku tej bazy jest podobnie, wszystkie zwierzęta rejestrowane tutaj, są także rejestrowane w EUROPETNET. 

EUROPETNET nie rejestruje danych samodzielnie, jest to jedynie baza.

http://www.armacvets.co.uk

adresówka, chipowanie psów, czipowanie psów, Europetnet, identyfikacja.pl, lyssetky, mikrochip u psa, Safe-Animal
2017-05-29

CAT
...

24h/365dni

Zamawiaj online
...

Przelewy24

Płatność online
...

506 444 846

Zadzwoń